رد کردن لینک ها

نمایشگاه بین‌المللی کیتکس 2020 در جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود

معرفی جزیره مرجانی کیش

کیش یکی از زیباترین جزایری است که در حوزه آب‌های خلیج فارس قرار دارد. این جزیره از زمان هخامنشیان تحت تسلط ایرانیان بوده و به عنوان مهمترین مقصد توریستی داخلی و خارجی در جنوب ایران محسوب می‌شود. روانه شدن بیش از یک میلیون گردشگر در طول سال به سوی این جزیره به خوبی اهمیت زیاد آن را نشان می‌دهد. این جزیره یکی از جزایر توریستی در خلیج فارس است که در استان هرمزگان در جنوب ایران واقع می‌باشد. این جزیره به‌طور سالانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر دارد و جمعیت آن مطابق با آمار سرشماری که در سال ۱۳۹۰ انجام شده حدود ۲۴۸۱۹ نفر بوده است. جالب است بدانید که به شهروندان کیش، کیشوند نیز می‌گویند. علاوه بر مسافران داخلی، مسافران خارجی خصوصا از کشورهای: عراق، عمان، کویت و قطر به این جزیره سفر می‌کنند.

آب و هوای جزیره‌ی کیش

کیش در جنوبی‌ترین مناطق کشور قرار دارد و همانطور که می‌دانید این مناطق مثل همه نقاط دیگر استان هرمزگان تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های مطلوبی دارند. معمولا دمای هوا ۲۷ درجه سانتیگراد است و در موارد بسیار کمی‌از دمای ۳۲ درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود. در ماه‌های تیر و مرداد دمای جزیره کیش به اوج گرمای خود می‌رسد. در ماه‌های دی، بهمن و اسفند شرایط آب و هوایی به اندازه‌ای خوب می‌شود که حیف است شما برای سفر به این منطقه برنامه‌ای تنظیم نکنید.

غذاهای محبوب جزیره کیش

سمک مشوی: همواره ماهی نقش بسزایی در تامین غذای افرادی دارد که در نزدیکی دریا زندگی می‌کنند. سمک مشوی هم ماهی سرخ‌شده مخصوص جزیره‌ی کیش است که مردم محلی آن را طبخ می‌کنند.
مضروبه: این غذا ترکیبی از ماهی است که به همراه نوعی سبزی و سیر تهیه می‌شود و طعم خوشمزه‌ای را شکل می‌دهد.
مرگوگ یا مرقوق: این غذا نوعی خورش مخصوص است که اهالی این جزیره طبخ می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری در جزیره کیش

کشتی یونانی

این کشتی اهمیت تاریخی خاصی ندارد ولی همه آن را یکی از جاذبه‌های کیش می‌دانند. در واقع این کشتی متعلق به کشور یونان بوده است و به صورت اتفاقی و بنابر هر دلیلی که مشخص نیست ناگهان در گل فرو می‌رود. برخی معتقدند که هوای مه آلود باعث شده که ناخدا‌های کشتی دید کافی برای هدایت آن نداشته باشند و این هم دلیل به گل نشستن آن بوده است.

شهر باستانی حریره

یکی دیگر از جاذبه‌های کیش، شهر باستانی حریره است، واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است، این شهر قدیمی‌۸۰۰ سال قدمت و ۱۲۰ هکتار وسعت دارد. حریره در زمان خود شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است.

قنات (کاریز) کیش

ایرانیان را شاید بتوان اولین قنات سازان دانست، چراکه قنات سازی در ایران بیش از ۶ هزار سال قدمت دارد. واژه کاریز معادل فارسی قنات است. در زمان‌های گذشته از کاریز‌ها به منظور هدایت آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شده است. اما آنچه کاریز کیش را جذاب و منحصر به فرد می‌سازد،‌ارتفاع کم آن است. اکثر کاریز‌ها ارتفاع زیادی دارند، ولی کاریز کیش تنها 8 متر ارتفاع دارد و همین امر باعث عجیب و منحصر به فرد بودن آن شده است. این کاریز ۱۵ کیلومتر طول دارد و در طول دو رشته از منطقه صفین و فرودگاه تا محل فعلی مجموعه‌ی فرهنگی و تفریحی شهر زیرزمینی کیش امتداد دارد. این دو رشته در محل این شهر زیرزمینی تبدیل به سه رشته می‌شوند و سپس مجموعاً‌ تبدیل به یک رشته شده و به شهر قدیمی‌حریره می‌ریزند.

ورزش‌های آبی در جزیره کیش

شاتل

از هیجان‌انگیزترین ورزش‌های آبی در کیش شاتل ساواری است که هم به صورت دسته جمعی و هم تک نفره امکان‌پذیر است.

اسکوتر زیر دریایی

این دستگاه امکان تجربه غواصی را برای همه افراد فراهم نموده است و بدون اینکه نیازی به تجربه‌ی غواصی داشته باشید، می‌توانید به راحتی از این دستگاه، بدون نیاز به حمل وسایل غواصی و یا گواهینامه‌های مربوطه و حتی بدون بلد بودن شنا استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

پاراسل لذتبخش ترین ورزش آبی

یکی از لذت بخش‌ترین و محبوب‌ترین ورزش‌های آبی در کیش در بین کسانی که می‌خواهند یک ورزش آبی جذاب را تجربه کنند پاراسل است.

مراکز خرید در جزیره کیش

مرکز خرید دامون
مرکز خرید سارینا ۱
بازار مرجان
بازار مروارید
بازار مریم
بازار پارس خلیج
مرکز خرید پردیس 1 و 2
مرکز خرید دیپلمات
مرکز تجاری کیش
بازار ونوس
بازار عرب‌ها

بازگشت به بالای صفحه